Wiadomości

Pruszczańscy policjanci będą pilnować bezpieczeństwa 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Data publikacji 29.01.2021

W najbliższą niedzielę 31 stycznia policjanci z powiatu gdańskiego wezmą udział w zabezpieczeniu 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten finał będzie nieco inny niż zwykle. Wolontariusze będą zbierać dary do puszek w terenie, a reszta planowanych imprez oraz licytacji będzie odbywać się on-line. Funkcjonariusze będą czuwali nad bezpieczeństwem kwestujących wolontariuszy i tych wszystkich, którzy będą wspierali WOŚP.

Od wielu lat policjanci zabezpieczają Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach powiatu gdańskiego w najbliższą niedzielę jak zwykle podczas Finału pojawi się więcej  policjantów. W zapewnienie bezpieczeństwa kwestujących i mieszkańców zaangażowani zostaną funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci kryminalni.

W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa zmieniona została forma Finału. Ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości zorganizowania imprez, do jakich przyzwyczailiśmy się w ubiegłych latach. Aukcje i licytacje odbywają się za pośrednictwem internetu.  

Policjanci przygotowali kilka porad dla darczyńców i wolontariuszy WOŚP.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

- każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator imienny ze zdjęciem, który musi zawierać m.in. numer zbiórki, hologram, pieczątkę, adres wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;

- każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu;

- skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze. 

- jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją (numer telefonu alarmowego 112).

 

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy.

Porady dla wolontariuszy:

- prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach w miejscach dobrze oświetlonych, miejscach objętych monitoringiem kamer;

- nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach;

- unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej;

- starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe, opiekę osób dorosłych – wszystko przy zachowaniu reżimu sanitarnego;

- szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich;

- jeżeli będziecie tego potrzebowali, zwracajcie się o pomoc do Policji (numer telefonu alarmowego 112).

 

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

  • logo KPP Pruszcz Gdański
Powrót na górę strony