Policjanci dzielnicowi z pracownikami socjalnymi gmin działają na rzecz osób narażonych na zamarznięcie
Policjanci dzielnicowi z powiatu gdańskiego rokrocznie wspólnie z pracownikami socjalnymi z poszczególnych gmin działają na rzecz osób narażonych na tragiczne skutki wychłodzenia. Mundurowi po raz kolejny apelują – nie bądźmy obojętni – nieraz jeden telefon, odrobina zainteresowania może uratować komuś życie!
Policjanci dzielnicowi z powiatu gdańskiego co roku wspólnie z pracownikami socjalnymi poszczególnych gmin podejmują działania na rzecz osób, które są narażone na tragiczne skutki wychłodzenia organizmu. Funkcjonariusze sprawdzają rejony działek ogrodniczych, pustostany i inne miejsca, które w trakcie mrozów nie zapewniają bezpiecznego schronienia dla osób tam przebywających.
Akcja informacyjna ma na celu uświadomienie, że każdy potrzebujący może uzyskać pomoc np. w formie noclegu, ciepłego posiłku czy schronienia. Policjanci dzielnicowi i pracownicy socjalni uwrażliwiają także osoby postronne na potrzebę reagowania, wykazania odrobiny zainteresowania osobami, które mogą być mniej zaradne lub pod wpływem alkoholu.
Policjanci apelują – nie bądź obojętny, odrobina zainteresowania osobą w potrzebie, jeden telefon może uratować komuś życie lub zdrowie!
Poniżej po raz kolejny przedstawiamy kilka miejsc, gdzie potrzebujący z terenu powiatu gdańskiego znajdą pomoc:
Pomorskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT
ul. Kochanowskiego 7A, 80-402 Gdańsk
Pomorskie Centrum Pomocy Bliźniemu Dom dla Bezdomnych i Najuboższych
ul. Sztutowska 16A, Gdańsk
Stowarzyszenie RYTA
ul. Piaskowa 9, 83-011 Wiślinka
Ogrzewalnia „Przystań”
ul. Mostowa 1a, 80-778 Gdańsk
Stowarzyszenie „Prometeusz”
ul. Zakopiańska 40, 80-139 Gdańsk
Stowarzyszenie na Rzecz Bezdomnych „Agape”
ul. Mickiewicza 32, Nowy Staw
Stowarzyszenie Dom
ul. Wybickiego 37, 83-050 Kolbudy
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Przewlekle Chorym i Bezdomnym WIGOR
ul. Kasztanowa 35