Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest skutecznym narzędziem komunikacji z policjantami
Mieszkańcy powiatu gdańskiego chętnie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku bieżącego roku otrzymaliśmy 469 zgłoszeń za pomocą tego interaktywnego narzędzia. Mundurowi weryfikują każdy otrzymany sygnał i zachęcają do odpowiedzialnego korzystania z aplikacji.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa stanowi istotne narzędzie komunikacji pomiędzy mieszkańcami powiatu gdańskiego a funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim oraz podległych jej komisariatów.
Od początku bieżącego roku na mapę powiatu gdańskiego naniesiono 469 punktów z różnego rodzaju sygnałami. Niepotwierdzonych było 367 zgłoszeń, do innych instytucji, względem właściwości rzeczowej, przekazano 4 zgłoszenia, a 77 zagrożeń nie zostało potwierdzonych. Wyeliminowano 29 problemów a, pozostałe są w trakcie weryfikacji.
Najwięcej zgłoszeń dotyczyło przekroczeń prędkości, nieprawidłowej, według zgłaszających, organizacji ruchu oraz niezgodnego z przepisami parkowania. Oczywiście każdy sygnał jest weryfikowany i patrole ruchu drogowego podczas służby obejmują te miejsca nadzorem.
Z kolei pojawiające się zgłoszenia takie jak akty wandalizmu, miejsca grupowania się młodzieży, spożywanie alkoholu czy narkotyków mogą stanowić sygnał dla służb prewencyjnych i kryminalnych o miejscach, które powinny być częściej patrolowane.
Każdy może skorzystać z mapy. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy wskazać miejsce i wybrać rodzaj zagrożenia, np. „wandalizm” lub „nieprawidłowe parkowanie”.
Musimy jednak pamiętać, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112. Funkcjonariusze proszą o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.