Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę trzem stwarzającym zagrożenie kierującym
Wczoraj, 2 marca na terenie powiatu gdańskiego policjanci uniemożliwili dalszą jazdę trzem kierującym. Jeden z nich był nietrzeźwy, kolejny ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a wobec trzeciego wydano decyzję o cofnięciu uprawnień. Policjanci przypominają, że wszystkie te czyny stanowią przestępstwa.
Wczoraj, 2 marca na terenie powiatu gdańskiego policjanci uniemożliwili dalszą jazdę trzem kierującym.
W Pruszczu Gdańskim funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Po sprawdzeniu danych kierującego w policyjnych systemach okazało się, że 44-letni kierujący ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Policjanci sporządzili stosowną dokumentację i w najbliższym czasie jego sprawą zajmie się sąd.
Z kolei policjanci z komisariatu w Trąbkach Wielkich otrzymali informację od jednego z mieszkańców gminy Pszczółki, że jeden z poruszających się na terenie miejscowości Pszczółki kierowców może być nietrzeźwy. Mundurowi podjęli interwencję wobec kierującego mercedesem 60-latka. Badanie alkotestem wykazało, że ma on w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna także niebawem odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Kolejno również policjanci z Trąbek Wielkich podjęli kontrolę osobowej hondy. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że wobec kierującego tym samochodem 20-latka właściwy organ wydał decyzję o cofnięciu uprawnień. Policjanci sporządzili dokumentację, która niebawem zostanie przesłana do właściwego sądu.
Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Oprócz tego sprawca musi liczyć się z sądowym zakazem kierowania pojazdami i wysoką karą finansową.
Niestosowanie się do sądowego zakazu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowanie pojazdem mimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.
Należy pamiętać, że każdy, kto wsiada „za kółko” po spożyciu alkoholu lub narkotyków stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego, jak i dla siebie. Błędna ocena sytuacji, spowolnione reakcje, zaburzenia wzroku, przecenianie swoich możliwości czy skłonności do brawury stanowią nieodłączną składową zachowań osób, które zażyły substancje psychoaktywne.